Druk 3D mikro cech konstrukcyjnych z wykorzystaniem materiału MicroFine Green

Bauteil aus MicroFine Green 3D Druck
MicroFine Green jest materiałem SLA do druku części 3D z bardzo drobnymi detalami.

W procesie druku 3D rozdzielczość maszyny odgrywa znaczącą rolę, ponieważ wpływa na minimalny rozmiar elementu, jakość powierzchni i koszt. Aby dostosować się do różnych geometrii części, oferujemy druk stereolitograficzny 3D (SLA) w trzech różnych rozdzielczościach: normalnej, wysokiej i mikro. Większość części może być produkowana w normalnej rozdzielczości, części o drobnych szczegółach (ok. 0,1 mm) często wymagają wysokiej rozdzielczości.

Dla części o bardzo drobnych detalach (np. 0,07 mm) oferujemy mikrorozdzielczość. Takie najdrobniejsze szczegóły możemy zrealizować dzięki naszemu autorskiemu materiałowi MicroFine Green. To duroplastyczne tworzywo sztuczne jest wykorzystywane do budowy elementów z warstw o grubości 0,025 mm. Maksymalny rozmiar części wynosi 127 x 127 x 64 mm, przy czym zachowane są bardzo wąskie tolerancje. Większość części wykonanych z MicroFine Green nie jest większa niż 25 x 25 x 25 mm.

Masz projekt części, który może wymagać mikro rozdzielczości? Oto kilka faktów, które powinieneś znać, jeśli rozważasz MicroFine Green dla kolejnego projektu.

Właściwości materiału

Jak sama nazwa wskazuje, MicroFine Green jest zielony. Jeśli chodzi o właściwości mechaniczne, materiał jest bardzo trwały, sztywny i najbardziej porównywalny z tworzywem sztucznym ABS. Mniejsze cechy konstrukcyjne wytworzone z MicroFine Green są zazwyczaj dużo trwalsze niż w częściach 3D wykonanych z innych materiałów. MicroFine Green jest sztywniejsze niż Watershed - nasze niemal bezbarwne, przezroczyste tworzywo do części mikrofluidalnych. Ale drobne detale z MicroFine Green są znacznie bardziej trwałe niż te wytworzone z materiałów poliwęglanopodobnych, takich jak Accura 5530. Więcej szczegółowych informacji na temat materiałów do druku 3D można znaleźć w naszym przewodniku.

Porównując MicroFine z innymi materiałami podobnymi do ABS przeznaczonych do stereolitografii (SLA), należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

Zastosowanie

MicroFine Green jest stosowany przede wszystkim do szybkiego prototypowania części o bardzo drobnych szczegółach. W przypadku większości części przeznaczonych do użytku końcowego, materiał ten nie jest wystarczająco trwały. Większość naszych klientów, którzy korzystają z tego materiału, wykorzystuje go do produkcji prototypów małych elementów urządzeń medycznych. Innym powszechnym zastosowaniem są specjalne urządzenia dla wielu obszarów badawczych.

Technologia SLA i proces wytwarzania

Nasze części MicroFine Green są wytwarzane w systemie Viper 3D zmodyfikowanym i zoptymalizowanym pod kątem mikrorozdzielczości. Podobnie jak w przypadku innych naszych procesów druku 3D, przeprowadzamy kontrole zarówno w trakcie procesu, jak i kontrolę jakości gotowych części.

Obróbka wydrukowanych części jest podobna jak w przypadku elementów SLA wykonanych z innych materiałów. Części są najpierw czyszczone rozpuszczalnikami, a następnie utwardzane w piecu UV. Po usunięciu konstrukcji wspierających, części są szlifowane. Standardowe wykończenie uzyskuje się poprzez piaskowanie. W przypadku bardzo małych części nie piaskujemy, jeśli mogłoby to spowodować uszkodzenie części.