PolyJet & druk 3D silikonem

PolyJet jest przemysłową metodą druku 3D, dzięki której w ciągu zaledwie jednego dnia możemy wytworzyć prototypy z kombinacji materiałów z elastycznymi elementami jak i złożone części i geometrie. Dostępne są różne stopnie twardości, które pasują do komponentów z elastomerów, takich jak uszczelki i obudowy.

Zalecenia projektowe dla PolyJet dostarczają więcej informacji na temat możliwości i ograniczeń procesu.

 

Dlaczego PolyJet Fusion to technologia odpowiednia dla Twojego projektu?

Dzięki PolyJet można uzyskać najmniejsze detale, gładkie powierzchnie i najwyższą precyzję. Powstałe w ten sposób prototypy dobrze przekazują estetykę produktu końcowego.
Technologię tę stosujemy do tworzenia dokładnych form wtryskowych, urządzeń i narzędzi do złożonych form oraz wydruku skomplikowanych detali i filigranowych wzorów.


Listę z dostępnymi materialami do PolyJet Fusion znajdziesz tutaj.

 

Jak działa PolyJet?

Podczas druku PolyJet, małe krople ciekłych fotopolimerów nakłada się warstwami, a następnie utwardza ​​się za pomocą UV. Woksele (trójwymiarowe piksele) umieszczane są w strategicznych miejscach, umożliwiając kombinację elastycznych i sztywnych fotopolimerów. Grubość każdego woksela odpowiada grubości warstwy wynoszącej 30 mikrometrów. Cienkie warstwy materiałów cyfrowych (Digital Materials) nakładane są jedna na drugą na platformie roboczej, tworząc dokładne części 3D.

Każda część PolyJet jest zamknięta w strukturach wspierających, które są ostatecznie usuwane za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem i kąpieli chemicznej. Po wydruku części PolyJet nie wymagają naświetlania wtórnego.

3DP icon Logo
  • 1 do 50+ części
  • wysyłka w ciągu 1-7 dni
Idealne rozwiązanie dla:
  • symulacji elastomerów i elastycznych części
  • prototypów do formowania wtryskowego 2K i silikonu
  • połączenia dwóch i więcej kolorów oraz materiałów w jednej części
  • produkcji złożonych geometrii
 

 

Polyjet: Do czego służy?

Polyjet to zaawansowana metoda druku 3D, która pozwala symulować elastomery i elastyczne części oraz wytwarzać prototypy do formowania wtryskowego i silikonu.

Możemy łączyć wiele materiałów o różnych kolorach i produkować części o najbardziej złożonych geometriach.

Więcej o PolyJet dowiesz się w filmie.


 

 

Która technologia jest dla Ciebie odpowiednia?

W Protolabs oferujemy szereg najnowocześniejszych technologii do produkcji precyzyjnych części wykonanych z różnych tworzyw sztucznych, zaprojektowanych z myslą o Twoich potrzebach. Niezależnie od metody - Multi Jet Fusion (MJF), selektywne spiekanie laserowe czy stereolitografia - produkujemy Twoje części szybko i z najwyższą precyzją.

Nasz Zespół Wsparcia Technicznego zawsze służy pomocą przy omówieniu projektów, w wyborze metody produkcyjnej i realizacji Twoich pomysłów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych nowatorskich technologiach tworzyw sztucznych? Proszę obejrzeć ten film.


Zalecenia projektowe

Nasze podstawowe wytyczne odnośnie PolyJet uwzględniają ważne aspekty dotyczące projektowania, które wpływają na poprawę wykonalności i estetyki tworzonych elementów oraz na skrócenie czasu produkcji.

 

 

ZOBACZ WIĘCEJ

Zasoby

Szybka wycena dla druku 3D

PRYEJDŹ DO WYCENY