Multi Jet Fusion

Multi Jet Fusion jest przemysłową metodą drukowania 3D służącą do produkcji funkcjonalnych prototypów nylonowych i części seryjnych do zastosowań końcowych, które często są gotowe do wysyłki już następnego dnia. Gotowe części mają wysoką jakość warstwy wierzchniej, zachowują szczegóły i mają bardziej jednorodne właściwości mechaniczne w porównaniu do części produkowanych metodą selektywnego spiekania laserowego.

Zalecenia projektowe pomogą w zrozumieniu możliwości i ograniczeń MJF.

 

Dlaczego Multi Jet Fusion to technologia odpowiednia dla Twojego projektu?

Multi Jet Fusion wykorzystuje materiały techniczne o doskonałych ogólnych właściwościach. Ponadto Multi Jet Fusion zapewnia wyższą jakość powierzchni, dokładniejsze szczegóły detali, bardziej spójne właściwości mechaniczne i krótszy czas produkcji.

Listę z dostepnymi materialami do Multi Jet Fusion znajdziesz tutaj. 

Jak działa Multi Jet Fusion?

Technologia Multi Jet Fusion polega na selektywnym wstrzykiwaniu do złoża proszku nylonowego środka przewodzącego ciepło „Fusion Agent“ i środka hamującego ciepło „Detailing Agent“. Ciepło powoduje, stopienie do twardej warstwy. Następnie na złoże nakładana jest nowa warstwa proszku. Proces ten jest powtarzany aż do zakończenia budowy części.

Następnie całe złoże proszku z zamkniętymi w nim częściami oczyszczane jest z luźnego proszku przez zintegrowany układ próżniowy. Na koniec części są piaskowane w celu usunięcia resztek proszku, a w Dziale Obróbki Powierzchni barwione na czarno ze względów estetycznych.

3DP icon Logo
  • 1 do 50+ części
  • wysyłka w ciągu 1-7 dni
Idealne rozwiązanie dla:
  • części, w których ważne są izotropowe właściwości mechaniczne
  • produkcji funkcjonalnych prototypów i części do zastosowań końcowych
  • złożonej i organicznej geometrii z drobnymi szczegółami


 

 

Multi Jet Fusion: do czego służy?

Jeśli chodzi o szybki, wysokiej jakości druk 3D, technologia Multi Jet Fusion (MJF) jest po prostu nie do pobicia. Pozwala na wyprodukowanie funkcjonalnych prototypów z nylonu i części seryjnych o wysokiej jakości powierzchni i drobnych detalach w zaledwie jeden dzień. Gotowe części mają bardziej jednorodne właściwości mechaniczne w porównaniu do produktów powstałych dzięki podobnym metodom, takim jak selektywne spiekanie laserowe.

Poprzez układ dysz ciecze przewodzące i hamujące ciepło są wtryskiwane do złoża z nylonowego proszku. Źródło ciepła powoduje jego stopienie w twardą warstwę. MFJ umożliwia tworzenie złożonych części z drobnymi szczegółami. Ponadto Protolabs oferuje niewypełniony nylon 12, materiał o jakości handlowej do produkcji trwałych części.

Multi Jet Fusion to szybki i przyszłościowy proces produkcji części na żądanie. Dowiedz się więcej w tym krótkim filmie. 

 

Dlaczego druk 3D jest dla Ciebie odpowiedni?

Druk 3D otwiera wrota do świata nowej produkcji, umożliwiając wytwarzanie złożonych projektów z wysoką jakością i precyzją - szybciej i bardziej ekonomicznie niż kiedykolwiek wcześniej. W firmie Protolabs wykorzystujemy najnowszą technologię druku 3D, w tym takie procesy, jak stereolitografia, selektywne spiekanie laserowe i bezpośrednie spiekanie laserowe metali, aby wytwarzać części plastikowe, termoplastyczne i metalowe.

Czas ponagla? Druk 3D to najlepsze rozwiązanie: wystarczy przesłać projekt online, a części są gotowe do wysyłki często już następnego dnia.

O druku 3D dowiesz się więcej w tym krótkim filmie.


Zalecenia projektowe

Nasze podstawowe wytyczne odnośnie Multi Jet Fusion uwzględniają ważne aspekty dotyczące projektowania, które wpływają na poprawę wykonalności i estetyki tworzonych elementów oraz na skrócenie czasu produkcji.
ZOBACZ WIĘCEJ

Zasoby

a metal 3D printing technician removes support structures from a DMLS part

Szybka wycena dla druku 3D

PRZEJDŹ DO WYCENY